Carporty fotowoltaiczne

Wiaty garażowe z instalacją fotowoltaiczną. Konstrukcja budynku nie zawsze pozwala na zamontowanie instalacji fotowoltaicznej na jego dachu lub nie mamy odpowiednio dużo miejsca na gruncie na instalacje gruntową. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem są wiaty fotowoltaiczne. Tego typu nowoczesne rozwiązanie pozwala również na zabezpieczenie pojazdu przed deszczem i śniegiem, a także chroni karoserię przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Niewątpliwą zaletą carportu jest także gwarancja niezależności od dostawców prądu, co wiąże się z odpornością na rosnące ceny za energię elektryczną. Zastosowanie carportów fotowoltaicznych wiąże się z szeregiem znaczących korzyści. W naszej ofercie znajdziesz wiaty stalowe jak i drewniane.

DOM

3. Panel fotowoltaiczny

Grupa modułów zasilająca jeden falownik tworzy panel fotowoltaiczny.

1. Konstrukcja wsporcza

elementem pozwalającym na zamontowanie paneli na gruncie lub budynku jest konstrukcja, która jednocześnie ma na celu zapewnić stabilność całego układu.

2. Moduły fotowoltaiczne

Podstawowym elementem powstania energii elektrycznej ze słońca są ogniwa fotowoltaiczne, które aby móc wytwarzać większą ilość energii łączy się w moduły fotowoltaiczne.

5. Licznik dwukierunkowy

 Licznik dwukierunkowy, dokonuje pomiarów dwukierunkowego przepływu prądu tzn. zlicza energię elektryczną wyprodukowaną przez naszą instalację oraz pobraną z sieci energetycznej (6).

4. Falownik

Aby energia trafiła do naszych gniazdek prąd powstały w modułach zostaje przekazany do falownika, którego zadaniem jest przekształcenie go na prąd zmienny cechujący się parametrami zgodnymi z tymi, które posiadają nasze domowe gniazdka.

6. Sieć energetyczna

Sieć energetyczna

7. Energia słoneczna

Cieszymy się ekologiczną energią słoneczną, stałą niższą ceną energii elektrycznej bez względu od zmian rynkowych.