7 mitów na temat fotowoltaiki

Udostępnij

W panele inwestujemy – mity eliminujemy! 7 najbardziej absurdalnych teorii, wpływających na rezygnację z zaangażowania w fotowoltaikę.

Pomimo wysokiej świadomości ekologicznej, zarówno w polskiej, jak też w światowej opinii publicznej krąży wiele mitów, związanych z pozyskiwaniem prądu ze Słońca. ENERGIASOL rozwiązuje dla Państwa kilka dyskusyjnych kwestii:

Mit nr 1: Nie istnieje możliwość funkcjonowania paneli fotowoltaicznych, kiedy jest pochmurno.

Ogniwa fotowoltaiczne o działaniu całorocznym wytwarzają dwa rodzaje energii, lecz do produkowania żadnej z nich nie potrzeba ciepła, wyższej temperatury. Konieczność to światło!

Mit nr 2: W nocy panel nie spełnia swojej funkcji.

Jak już wspomnieliśmy – potrzebuje światła i choć w nocy teoretycznie go nie ma, nie jest przecież zupełnie ciemno. Dodatkowo można zakupić akumulatory, magazynujące energię wyprodukowaną w ciągu dnia.

Mit nr 3: Nasz kraj nie należy do śródziemnomorskich, z pogodą bywa różnie.
Nie ma tu warunków dla fotowoltaiki.

Dostępne mapy nasłonecznienia naukowo dowodzą o szansie pozyskania w Polsce 1000 kWh/m2.

Mit nr 4: Wkład pieniężny w biznes fotowoltaiczny pozbawi mnie środków do życia,
a proceder zakończony zostanie niepowodzeniem w postaci strat.

Pełny zwrot inwestycji możliwy jest w ciągu kilku lat od momentu instalacji. Zabezpieczamy się na przyszłość, pod kontrolą mamy wydatki. Biorąc kredyt, spłacamy go w oprocentowanych ratach. Musimy oddać z nawiązką. Tutaj zupełnie odwrotnie: wykładamy środki na narzędzie, z wykorzystaniem którego stopniowo zarabiamy.

Mit nr 5: Panele są przecież drogie. Nie stać mnie.

Rzeczywiście – jako najdroższy zakup znacznie przeważają nad okablowaniem oraz montażem. Do potrzeb klienta dobiera się jednak najbardziej optymalny, adekwatny do finansów, a także innych uwarunkowań wariant.

Jeżeli marzą Państwo o instalacji paneli fotowoltaicznych, lecz do zainwestowania nadal brakuje zasobów, pod linkiem https://idealnakasa.pl/form/472 wypełnić można wniosek o finansowanie zakupu (istnieje opcja niskooprocentowanego  kredytu, pożyczki czy leasingu). Nie zostawiamy konsumenta „samemu sobie”. Kompleksowo doradzamy na każdym etapie współpracy.

Mit nr 6: Muszę mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą, specjalne pozwolenia.

Liczy się wyłącznie moc nie wyższa niż udokumentowana, niż zawarta w umowie. Nie trzeba zakładać działalności. Instalowane ogniwa fotowoltaiczne zgodnie
z polskim prawem mogą produkować do 50 kW, a specjalnie zezwolenie to wymóg jedynie w przypadku ingerowania w konstrukcję budynków podczas zakładania paneli słonecznych.

Mit nr 7: Panele nie wystarczą, potrzeba pewnie mnóstwa skomplikowanych w przyłączeniu urządzeń.

Wystarczy uniknąć zacienienia! Nasza usługa nie stanowi pierwszego kroku
ku zasilaniu. Zamontowana zostanie gotowa do rozpoczęcia produkcji energii konstrukcja!

Czytaj także

Aktualności

Czy to się opłaca?

Rosnąca świadomość ekologiczna i w szybkim tempie drożejący prąd sprawiają, że coraz więcej osób rozważa i decyduje się na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Wbrew

albo zostaw swój numer, oddzwonimy
Aby ponownie otworzyć to okno kliknij słuchawkę w lewym dolnym narożniku strony