Po co mi ta cała fotowoltaika ?

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Po co mi ta cała fotowoltaika? –
czyli rozważania Polaków odnośnie użyteczności paneli słonecznych

Przyszły Kliencie naszej firmy!

Na pewno zastanawiasz się jak to jest, że prąd można czerpać ze słońca, a wątek usług fotowoltaicznych ostatnimi czasy przyjmuje formę „zaciętej płyty”, zyskując zadziwiającą popularność? Niczym większość krajan rozkładasz ręce, bo nadal nie bardzo rozumiesz na czym polega sukces branży fotowoltaicznej, a na co dzień owoce pracy Twoich rąk w dobie inflacji nie idą w parze z przyszłościowym widokiem na możliwość oszczędzania pieniędzy?
W pierwszej kolejności pomyśl o słońcu nie jako o czynniku, dzięki któremu przyjemnie jest pospacerować, poprzebywać na świeżym powietrzu. Rozważ istnienie tej gwiazdy w kontekście jej podstawowej roli – dostarczania naszej planecie światła i ciepła za sprawą naturalnie występującego, niewyczerpalnego, odnawialnego źródła energii. Słońce tworzy utrzymywana przez grawitację, a jednocześnie kształtowana przez pole magnetyczne gorąca plazma. Za sprawą paneli fotowoltaicznych promienie słoneczne przekształcane są w energię elektryczną, zasilającą wszelkie elektryczne urządzenia. Wiesz już do czego dążymy? Prąd ze słońca pozyskujesz ZA DARMO!  Precyzyjnie dobierając moc instalacji
w niesamowicie łatwy, niewymagający wysiłku sposób całkowicie zaspokoisz zapotrzebowanie swojego gospodarstwa domowego na energię. Fotowoltaika pozwala ograniczyć pobór energii elektrycznej z sieci publicznej, stwarza szansę bycia niezależnym od nastających podwyżek cen prądu. Umożliwia użytkowanie urządzeń AGD, RTV zupełnie swobodnie, nie martwiąc się o zużycie energetyczne. Prosumenci – właściciele elektrowni słonecznych – nie zaprzątają sobie głowy rachunkami, gdyż wynoszą one tylko kilka-kilkanaście złotych. Ponadto zobowiązania te związane są wyłącznie z opłatami dystrybucyjnymi na rzecz sprzedawcy. Zawsze masz świadomość, ile pieniędzy musisz przygotować!
W dobie inflacji koszty zużycia prądu w polskich domach wzrastają proporcjonalnie do rosnących w Polsce oraz innych krajach cen różnych towarów i usług. Stanowi to czynnik uszczuplający prywatny budżet. Opłaty za energię elektryczną pułap wysokościowy osiągają zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Samo podejmowanie prób oszczędzenia prądu bywa uciążliwe, a ciągłe limitowanie, pilnowanie czy oby światło w pokoju nie świeci się zbyt długo – bardzo frustrujące. Najlepszym sposobem, aby bez zbędnych wyrzeczeń w dużym stopniu obniżyć swoje rachunki, jest zatem fotowoltaika!

Czytaj także

Aktualności

Optymalny kąt nachylenia modułów fotowoltaicznych

Kąt nachylenia modułów fotowoltaicznych ma bardzo duże znaczenie dla wydajności naszej elektrowni. Przyjmuje się, że optymalny kąt nachylenia w naszym klimacie powinien zawierać się pomiędzy

albo zostaw swój numer, oddzwonimy
Aby ponownie otworzyć to okno kliknij słuchawkę w lewym dolnym narożniku strony