„Mój Prąd” także i Twój!

mój prąd

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Czy zastanawiałaś/eś się kiedyś jak czerpać energię odnawialną i jakie korzyści płyną z wdrażania rozwiązań z pogranicza fotowoltaiki?

Odpowiedź na wszelkie wątpliwości Polaków dotyczące powiązywania elektryki ze Słońcem stanowi program „Mój Prąd”, którego celem jest zwiększenie skali produkcyjnej w zakresie pozyskiwania energii elektrycznej za pośrednictwem mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV) na terenie całej Polski. Spełniając międzynarodowe zobowiązania Rzeczpospolitej w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej, warto zadbać o silny, znaczący dla tego procederu impuls. Wówczas prosumencka energetyka będzie nieustannie będzie brnęła naprzód, a jej przyśpieszony rozwój doprowadzi do wielu istotnych dla naszego kraju udogodnień.

W ramach programu „Mój Prąd” otrzymać można świadczenie w formie dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia (budżet nie wyższy niż 5 tys. zł na jedną inicjatywę). W listopadzie ubiegłego roku z pomocy finansowej programu skorzystało około 5000 Polaków. W styczniu 2020 przygotowano informację o zaplanowaniu kolejnej sumy środków do rozdysponowania ewentualnym członkom projektu.

Wiele wniosków o dołączenie do niego zostało odrzuconych za sprawą nieprawidłowej interpretacji założeń. Jakie więc trzeba spełnić warunki, by udało się Wam zakwalifikować do udziału? Bardzo proste! Jesteś osobą fizyczną, wykorzystującą energię z mikroinstalacji głównie na własne potrzeby, a specyfikacja Twojej instalacji fotowoltaiczna pod względem liczby kW to nie mniej niż 2, ani więcej niż 10? Dobra wiadomość. Jeśli dodatkowo zakładasz rozliczenie inwestycyjne w terminie, to pomysłodawcy szukają właśnie Ciebie!

My poznaliśmy już smak przygody z fotowoltaiką, wobec czego zachęcamy Cię do lektury treści dokumentów udostępnionych na stronie:

https://mojprad.gov.pl/informacje-szczeg%C3%B3%C5%82owe-o-programie-m%C3%B3j-pr%C4%85d/
Postaw na siebie i płyń z prądem! ☺

Czytaj także

Aktualności

Czy to się opłaca?

Rosnąca świadomość ekologiczna i w szybkim tempie drożejący prąd sprawiają, że coraz więcej osób rozważa i decyduje się na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Wbrew

albo zostaw swój numer, oddzwonimy
Aby ponownie otworzyć to okno kliknij słuchawkę w lewym dolnym narożniku strony